כשבחרת מקצועות בחירה בתיכון וכשהלכת ללמוד תואר ראשון לא בטוח שהיית סגורה על מה את רוצה לעשות כשתהיי גדולה. זו שאלה מאד מורכבת שקשה לענות עליה מראש. לעיתים אנחנו מגיעות עם השנים לקריירה לא צפויה שדווקא מדליקה או מעניינת אותנו, אולי גם מתגמלת טוב ואנחנו מרוצות.

תפקיד ועשייה טיבם לעבור שינוי, ואצל רובנו עם הזמן התפקיד כבר לא מעניין, התשוקה להמשיך אותו קטנה בהתמדה והמוטיבציה בירידה. ולמה?

תפקיד או ייעוד בחיים טיבם למצות את עצמם. יעוד זה דבר משתנה ברוב המקרים ואם לא נתפתח נאבד עניין. משאיבדנו עניין העבודה הופכת להיות מקום שמטרתו העיקרית היא לייצר כסף וזה נורא בעיניי. למה זה נורא?
אני מאד אוהבת כסף, כיף לי שיש לי כסף ואני יכולה לקנות מה שבא לי. עדיין זה נורא כי היצירתיות והתשוקה בחיים הם המנוע ליצירת שמחה ואושר, ואם אני קמה בבוקר לעבודה שלא מעניינת אותי ותכליתה לשלם את המשכנתא יווצר בי תהליך של נבילה, האנרגיה שלי והשמחה שלי ידעכו בהדרגה ואולי עם הזמן אף יתפתח דיכאון קל. דיכאון כל כך זניח שאף אחד לא באמת יתן לי כדורים או ידאג מזה, אבל בתוכי היאוש והקושי יגדלו. זה השלב בו אהיה עצבנית יותר, אצעק יותר על הילדים, הזוגיות תלך ותחמיר והמיניות שלי תידעך. וכל זה למה? כי אין לי עשיה שממלאת אותי בחדוות יצירה, בתשוקה מתפרצת ובאנרגיית חיים שופעת.

אני יודעת, יש משכנתא, וחוגים של הילדים וחשבונות לשלם, והמדינה שלנו זו מדינה שלא קל להתנהל בה כלכלית. זו מלכודת… אם נבחר לא ליפול בה נוכל להבין שלעבוד במה שעושה לי טוב אכן יעשה לי טוב, ומכל תחביב או כשרון אפשר לייצר את הקריירה הבאה.

אז אם את לא מרוצה מהעבודה שלך אני מזמינה אותך לעצום עיניים ולהתחבר לעצמך, ואחר כך לכתוב על דף את כל מה שאת הכי אוהבת לעשות (כן, בישול, צילום, סריגה, וכו' מאד רלוונטים) ואז לבדוק מה אני יכולה ללמוד בתחום הזה על מנת להעמיק את ידיעותיי, להיות מקצועית יותר בתחום הזה ואיך אני מייצרת בזה את הקריירה הבאה שלי.

אני באופן אישי הייתי פעם מהנדסת בהייטק, אחר כך קונדיטורית ומעצבת עוגות, וכיום בעלת קליניקה ומנחת סדנאות התפתחות אישית ומיניות. זה לגמרי אפשרי להחליף קריירה ולהמציא אותך מחדש. אם יש לך שאלו בנושא אשמח לסייע.

בהצלחה!!!

הצטרפו לניוזלטר שלנו

ותקבלו ממני מתנה