הגעתי להנחות ריטריט העצמה מינית בבולגריה עם דווה מוקטה המהממת.
הגשמתי חלום. להנחות בחו״ל ולהביא את האני מאמין שלי לעוד אנשים ותרבויות.
הכרתי בעבר את בולגריה ובעיקר את העיר סופיה,
למען האמת היא לא מאד מרשימה ואפילו קודרת, עצובה ולא מטופחת.

הגעתי הפעם לבולגריה עם מעט ציפיות.
מוזמנים לחוות איתי את הימים של המסע יחד
בלחיצה על כל יום תצללו איתי אל החוויות ממנו. 
אוהבת, טל.

יום 1 – הגעתי

נחתתי בבורגס ואספו אותי מהשדה שני אנשים מקסימים. בדרך להר סטרנג׳ה שם מתקיימת הסדנה, אחרי חצי שעה נסיעה עצרנו בעיירת חוף מקסימה בשם סוזופול והתאהבתי בה ממבט ראשון.

האנשים מקסימים ואדיבים ועם תודעת שירות נפלאה, יודעים מעט אנגלית אבל מאד רוצים לעזור ולתת קבלת פנים נעימה.

הרחובות ציוריים ומלאים חנויות קטנות מלאות דברי יצירה מקומיים, מלא ירק ופרחים מכל הכיוונים. הכל קטן ואינטימי. אפילו הכנסיה המקומית מלאה ירק, פרחים, מזרקה ובפנים צנועה ופשוטה.
נכנסתי פנימה והנוכחות האנרגטית היתה כל כך חזקה שהרגשתי איך הלב שלי נפתח עוד ועוד ונזכרתי כמה אני אוהבת את משפחתי וחבריי שרק לפני כמה שעות נפרדתי מהם.
עמדתי שם עם דמעות בעיניים מתקשה להסדיר נשימה מעוצמת הרגשות.

אכלנו במסעדה מקומית דגים מטוגנים ומרק דגים וסלט ירקות, הכל בשפע ומנות גדולות. ארוחת צהרים יוקרתית מלאה ומפנקת ב-40₪ לאדם.

המשכנו לטייל, ראינו קרמים מקומיים ונרות מפוסלים בניחוח ורדים אדומים. שמלות משי ופשתן בעיצובים וצבעים מרהיבים וחפצי אומנות וביניהם קדרות חרס לאפיה בתנור.

ישבנו לשתות משהו במסעדה על החוף. החוף ציורי ופסטורלי, כמעט נראה מתוך ציור. הזמנו יוגורט מקומי מפנק בריבת תאנים ירוקות, דליקטס.
סיימנו בצפיה רומנטית בשקיעה, האור האדום של השמש צבע את השיער שלי, זו רק אשליה…
כך הסתיים יום מושלם באחד המקומות היפים בבולגריה.

 

יום 2 – הכפר

התחלנו את הבוקר בארוחת בוקר בולגרית מסורתית – מקיצה, שזה כמו ספינג׳ מטוגן עם ריבה עליו, גוזלמה – מאפה מטוגן עם גבינה בולגרית נמסה בפנים מזכיר בורקס טורקי, יוגורט בטעמים בשם איירן שזה יוגורט מהול במים, ובלינצ׳ס ענקי בשם פלאצ׳ינקה עם ריבת פירות יער בתוכו. כל הארוחה הזו עם 4 מנות עלתה 10₪ לבנאדם. דליקטס

אספנו את משתתפי הסדנה משדה התעופה בבורגס ונסענו למלון להתמקם ולאכול ארוחת צהרים.

משם יצאנו לטיול היומי. הגענו לישוב העתיק באשלן, די קרוב לטורקיה והיה פעם בכיבוש טורקי. נכנסנו לתוך מוזיאון שבו רואים איך הם חיו לפני 200 שנה. בית הספר של פעם הפך למוזיאון של היום. התלמידים כתבו עם נוצה על ארגז עם חול, ישבו על פרווה של כבשה על הריצפה ואכלו את האוכל שהמורה בישל על גחלים רותחות בזמן השיעור.

כל הבתים קטנים ועם קומה אחת. אין חלונות, רק שתי דלתות לאנשים ולחיות. הבתים בנויים מאבן ועץ. ומסביב אדמה חקלאית. יש באזור נהר ובעיקר עצים ויער. שמענו את הסיפור של איך הם מרדו וזכו באיחוד של בולגריה ונפרדו מהכיבוש הטורקי.

קיבלנו הצצה לחיי הנשים שם. קיבלו אותנו עשר נשים בבגדים בולגרים מסורתיים ששרו ורקדו לנו ואחר כך איתנו שירים שנועדו לסלק אנרגיות רעות ולהביא שפע ובריאות לכפר.

טעמנו דבש מקומי סמיך מאד שהם מפיקים מדבורים שחיות ביער.

לסיום אכלנו בניצה שזה כמו בורקס שאחת הסבתות המקומיות הכינה בתנור שלה ושרנו שירים בעברית רוסית ובולגרית יחד, היה מצחיק ומשחרר. סיימנו את היום עייפים אך מאושרים

 

יום 3 – הטבע
קמנו לבוקר עם מזג אויר מושלם. צפוי בשיא היום 27 מעלות, ובחוץ נעים וקריר. 

אכלנו ארוחת בוקר מסורתית ובחוץ כבר חיכו לנו ג׳יפים.
יצאנו לטיול ג׳יפים בהר סטראנג׳ה. הר פראי עם שפע של ירק עצים ושמש שמציצה מבין הענפים. המדריך מכין אותנו לסיכוי לפגוש חיות: חזירי בר, זוחלים וחרקים למינהם. בדרך הנהג המליץ לסגור טלפונים כי אנחנו 5 ק״מ מטורקיה והטלפונים עשויים להתחבר לרשת הטורקית.

בהר הזה יש מעל 1000 סוגי צמחים, ממלכת פטריות עם מעל 100 זנים שונים, 260 זנים של ציפורים, 66 יונקים, 24 סוגי זוחלים, זנים נדירים של צבים, ושפע של חרקים, הטבע במלוא עוצמתו ויופיו.

מגיעים למקום של מים קדושים. לפי הסיפורים המים האלו בעלי יכולות ריפוי של מחלות רבות וביניהן בעיות עיניים ועוד.
שמאנים עתיקים היו מקריבים כאן קורבנות של חיות כדי לייצר ריפוי וחיבור ליקום ולאלוהות.

הסיפור הוא שפעם לחקלאי היה בופאלו זקן ועיוור. הוא שיחרר את הבופאלו כדי שיוכל למות בטבע ואחרי כמה ימים הוא חזר בריא ועם ראיה טובה. אחרי כמה זמן שוב הבופאלו היה זקן והחקלאי שיחרר אותו ושוב הוא חזר בריא. ואז בפעם הבאה החקלאי עקב אחרי הבופאלו וגילה את המים הקדושים המרפאים.

מאוחר יותר פרופסור מהאוניברסיטה המקומית עשה מחקר על המים ופירסם את סגולות המרפא שלהם ומאז זה מקום של עליה לרגל.

הדרך שלהם לבקש ריפוי אחרי הביקור במים הוא להשאיר בגד שקשור למקום החולי בגוף שלהם לעד הנהר. רצוי לא להשאיר במים או על האדמה ולכן הם תולים את הבגד על אחד העשבים באוויר.

הנחל מלא אבנים ובניתי לי רוג׳ום קטן משלי. כשנגעתי במים שזורמים מתוך הסלע הרגשתי צמרמורת בכל הגוף ואנרגיה חזקה זורמת דרכי, כאילו נסגר מעגל חשמלי, מפתיע ומרגש.

בדרך חזרה היה תמרור של זהירות ברווזים, תמרור של זהירות פרות ותמרור של זהירות חזירי בר. כמה דקות אחרי זה שכב חמור על הכביש והיינו צריכים לנסוע בזהירות לידו.

אחרי ארוחת צהרים, בילוי בבריכה ומנוחה במלון יצאנו בג׳יפים לנסיעה של כמה דקות אל גראדיטצ׳קה. המקום מספר אגדה על באסטט. באסטט היא חצי אלה מלפני 7000 שנה. בתקופה ההיא שלטה כאן משפחה מפורסמת שהיתה לה בת בשם באסטט. הם עברו לגור במצרים. ובחרו באבא שלה להיות מלך. ואז באסטט נהיתה נסיכה.

הם הגיעו לנילוס במצרים וכבשו שטחי אדמה שהגיעו אליהם ושמו על כל אחד את אחד הילדים למלוך וכך היא נהיתה מלכה. עד אליה מלכו במצרים רק גברים כפרעו. באסטט נבחרה להיות אלה כמו חתולה שמייצגת אנרגיה חתולית. ולכן היא נקראה אלה חתולה – אישה. יש לה גוף אישה ופנים של חתולה. חתולים היו אז חיות קדושות במצרים.

כשהיא עמדה למות היא רצתה להיקבר במקום בו נולדה, אז היא חזרה לבולגריה עם חלק מאנשיה. כשהגיעו לבולגריה היו צריכים לכבוש את הקרקע שוב וכשהצליחו בנו לה קבר.

חזרנו למלון לארוחת ערב של דגים, אנטיפסטי, יוגורט מקומי, סלסה ואורז עם ירקות. שתינו יין והתחלנו לרקוד בחדר האוכל עד 23:00 כשכיבו לנו את האורות. מה שאנרגיה מינית עושה לנו 🙂

 

 

יום 4 – הסדנה
היום לקחנו מנוחה מהטיולים, וחוץ מביקור בעיירה הסמוכה היה לנו זמן לשהות בבריכה המפנקת ולהנות מהשמש הנעימה. קצת אחרי ארוחת הצהרים נפגשנו לסשן ראשון של הסדנה.

הכרנו אחד את השני בכל מיני דרכים חמודות, הגדרנו את הכוונה שלנו לסדנה. למדנו גבולות והחלנו לחקור את השדה האנרגטי בין גברים ונשים. קבוצה של ישראלים בולגרים, הודים וצרפתים מדברים את השפה הבינלאומית של מגע ואהבה.

לא יכולנו להימנע מלחגוג את השבת ועשינו קבלת שבת מסורתית בחדר האוכל עם ריגוש, נרות, יין ולחם ואפילו שרנו שירי שבת מחובקים עם כל הקבוצה. היה מאד מרגש כולנו זקוקים למגע אוהב ולרובנו אין מספיק מזה. חקרנו איך זה להעניק מגע אוהב לעצמנו ועשינו תיכנות מחדש של מערכת העצבים שלנו כדי לייצר דיוק חדש למושג אהבה עצמית.

לאט לאט המתח ירד, הסקרנות איפשרה לנו לחקור את עצמנו ואחד את השני ורוגע החל להיכנס למרחב. הרגשנו איך נוצר מיכל יותר ויותר בטוח שיאפשר לנו יותר חופש חקירה ולימוד.

כל כך מרגש לחוות את השדה שנוצר מעבר למילים, ההסכמה לקבל, ההסכמה להעניק, היכולת להיות בנוכחות אוהבת חוצה יבשות ותרבויות. יצרנו אחדות עם עצמנו אלוהים והיקום.

טנטרה 

 

 

יום 5 – אהבה

התחלנו את היום בהעמקה ותירגול של ריפוי טנטרי. חקרנו איך אפשר לרפא את הגוף שלנו מטראומות העבר ולייצר עוד אפשרויות של חופש שמחה ואהבה כאן ועכשיו.

הסכמנו להרגיש, לבכות, לצעוק, לצחוק, לנשום לקבל ולדעת שאנחנו אמיצים ומדהימים ושום דבר לא ימנע מאיתנו חיים מלאי חופש ביטחון ואהבה.

הסכמנו לקבל את עצמנו ולאהוב את עצמנו יותר מאי פעם ולייצר עוד דרגות של חופש בחיים האלו. מגיע לנו חופש והוא כל כך בהישג ידינו. חווינו איזה עוצמה אפשר להרגיש כשמסכימים לקפוץ מהצוק לידיים אוהבות תומכות ומחבקות.

בחרנו בעצמנו, באהבה, בחופש, בריפוי לגוף שלנו. בחרנו לחיות ממש, לחיות כאן ועכשיו, למצות את החיים שלנו עד הסוף, כי עכשיו זה הזמן המושלם לייצר את זה.

קיבלתי כל כך הרבה אהבה מכל האנשים בסדנה שלרגע שכחתי שאני המנחה והסכמתי להיות אחת מכולם, שהולכת גם בדרך של התפתחות אישית.

הסכמתי גם לקבל את כל הברכות והתודות שהעניקו לי ולנשום אותם פנימה. איפשרתי לדמעות שלי לרדת בידיעה שאני מסכימה להיות פגיעה וחשופה מול כולם ושכמו שאני זה נפלא. מרגישה הודיה גדולה

סיימנו את היום שלנו בטקס אש מסורתי בו חוגגים את קדושת האש ואז הולכים על הגחלים שלה, היה לוהט 🔥

תודה! מקוות להתראות בסדנה הבאה!

הצטרפו לניוזלטר שלנו

ותקבלו ממני מתנה