מהו בכלל איבר המין הראשי שלנו? המוח.

המוח אחראי במידה רבה על היכולת שלנו להגיע בכלל לאורגזמה כלשהי.
ישנם חלקים במערכת העצבים שלנו שכלל לא בשליטתנו ורק אם הם מאפשרים האישה תוכל בכלל לגמור. האמיגדלה שאחראית על הביטחון שלנו נותנת אישור לאשה לשחרר שליטה ולהתמסר ואז האשה יכולה להגיע לאורגזמה המיוחלת.

מהי בכלל אורגזמה? אצל אשה אורגזמה היא תחושת שיא עוצמתית שמייצרת גלים של עונג משולב במגוון חוויות כמו צמרמורת, טשטוש, נשימה מהירה, דופק גבוה, התכווצויות שרירים, הצפה רגשית ועוד. אורגזמה יכולה להיות מלווה ברגשות עזים, אהבה, אחדות עם עצמי, עם הפרטנר/ית ואלוהים, אקסטזה והתעלות, דמעות, בכי ותחושת סיפוק עמוק בכל הרמות.

כ-20% מהנשים לא חוו אורגזמה מעולם בחייהן, רובן יוכלו לעשות זאת עם הכוונה מתאימה.

נבדיל בין אורגזמה נקבית לאורגזמה זכרית. אורגזמה זכרית עולה לשיא קצר ואחריו העונג נגמר וזקוקים למנוחה ארוכה. באורגזמה נקבית כל הגוף משתתף בחוויה והיא עשויה להימשך דקות ארוכות. ניתן להגיע לרצף אורגזמות, אין צורך לנוח אחרי האורגזמה ואפשר לעלות מהר לשיא נוסף.

בהיבט הרגשי האורגזמה מפיקה בגוף האשה הורמונים כמו אוקסיטוצין שמייצר רגשות של קירבה ואהבה לפרטנר/ית, וגם דופמין, סרוטונין ופרולקטין. אגב, פרולקטין זו ההוכחה היחידה שהאשה באמת הגיעה לאורגזמה. נתון מעניין לגבי אוננות ויחסי מין הוא שבאורגזמה ממגע מיני כמות הפרולקטין אצל האשה גבוהה פי 400 מאשר אורגזמה מאוננות ולכן אורגזמה ממגע מיני עוצמתית יותר.

2/3 מהנשים זקוקות לגירוי דגדגני כדי להגיע לאורגזמה. רק בשנת 2005 גילו לראשונה שדגדגן הוא לא פנינה קטנה אלא למעשה איבר עונג מרשים עם 4 רגליים וראש וכולו מכוון עונג. קצת אחר כך חקרו והגיעו רשמית לידיעה שקיימת תופעה של שפיכה נשית ושנוזל זה שונה מנוזל שתן. כ-1/3 מהנשים מדווחות שחוו שפיכה נשית לפחות פעם אחת במהלך חייהן.

סוגי אורגזמות –

לפני שאפרט את הסוגים אגיד רק שלא בטוח שזה משנה איזה אורגזמה חווינו כל עוד אנחנו מרוכזים באינטימיות, הקשבה הדדית ועונג.

1. אורגזמה דגדגנית –

האורגזמה הנפוצה והמוכרת ביותר. הדגדגן הוא האזור בגוף האשה שיש לו ריכוז הכי גבוה של עצבים בגוף ולכן גירוי עדין מספיק כדי לייצר ריגוש גבוה. למעשה לאורגזמה זו נדרש גירוי של החלק החיצוני של הדגדגן בלבד.

2. אורגזמה של נקודת G –

אזור ה-G נמצא כ-3 ס״מ בתוך הנרתיק בדופן העליונה של הנרתיק, ומרגיש כמו מרקם של ספוג מחוספס. זה בעצם המקום שבו רגלי הדגדגן חובקות את תעלת הנרתיק ולכן המקום בריכוז עצבי מאד גבוה. כשרוצים לייצר אורגזמה כזו עם האצבעות צריך להכניס כחצי אצבע פנימה (מה שגורם לתהיה למה גברים רוצים איבר מין גדול…) ולגרות את הדופן העליונה של הנרתיק ע״י תנועת בואי בואי. אורגזמה זו לרוב לא תתרחש בתחילת מעשה האהבה ודורשת העלאת הריגוש המיני אצל האישה. יתכן שהיא תצטרך מעל 20 דקות של גירוי מיני כדי לחוות אותה. אורגזמה זו יכולה להיות מלווה בשפיכה נשית.

3. אורגזמת עומק הנרתיק –

צוואר הרחם של אישה קשור לליבה הנשית שלה, לתחושת העצמי שלה, ללב שלה, ליצירתיות שלה ולכל הווייתה. צוואר הרחם ממוקם עמוק בתוך הנרתיק כ 11-12 ס״מ פנימה. הכי קל לחוות אותה ע״י הכנסת אצבעות לעומק הנרתיק או ע״י חדירה מלאה בתנוחה מסיונרית שחודרת עמוק. אצל חלק מהנשים זה אזור כואב אז תהיו עדינים.

4. אורגזמת פתח הנרתיק –

יש עצבים רבים בכניסה לנרתיק, מה שהופך אותו לאזור רגיש וארוגני. זו אורגזמה שניתן להגיע אליה גם ללא חדירה, רק ע״י גירוי פתח הנרתיק, רצוי עם סיכוך.

5. אורגזמת פטמות –

גירוי הפטמות אצל חלק מהנשים מפעיל את אותו גירוי שהדגדגן מייצר.
למעשה יש מרידיאן שעובר מהפטמה אל הדגדגן ויש נשים שגירוי בפטמה מייצר להן עונג בדגדגן גם כשהוא לא ננגע. גירוי הפטמות מפעיל במוח את אותם אזורים שאורגזמה דגדגנית מפעילה. הפטמות מגיבות במיוחד למגע ולליטוף, מכיוון שהן עמוסות בקצות עצבים ובעור סופר רגיש. כמובן שאפשר לשלב גירוי של הדגדגן והפטמות יחד כדי לייצר עונג רב יותר. נשים עם חזה קטן נוטות להיות רגישות יותר, אך כל הנשים יכולות לפתח רגישות בחזה שלהן, ללא קשר לגודל. אם השדיים שלך אינם רגישים, תעשי לעצמך עיסוי חזה קבוע או בקשי מהפרטנר/ית שלך לעשות זאת, לפחות 20 דקות ביום.

6. אורגזמת גרון –

נשים יכולות לקבל אורגזמת גרון משפשוף אצבע או שתיים בחלק האחורי העליון של הגרון או מאיבר מין זכרי. אורגזמות אלו קשורות לעוררות של בלוטת יותרת המוח (הקרויה גם היפופיזה) בחלק העליון של הגרון. בגירוי דרך הגרון, חלק מהנשים יכולות להפריש כמויות אדירות של רוק וליחה שיכולות להיות מאוד צמיגות. שחרור נוזלים אלו נחשב לשפיכת גרון. אורגזמה בגרון יכולה להחוות כמענגת מאד ומלווה בעוויתות וצורך להשמיע קולות חזקים. למרות שהיא מאוד מהנה, היא לעיתים מרגישה יותר כמצב של טראנס ונשים מדווחות שהן חוות מצב תודעה גבוה וטהור יותר. צ׳אקרת הגרון של נשים פתוחה פחות מזו של גברים, ולכן יש בזה ריפוי גדול עבור האישה. הגירוי של הגרון וחווית האורגזמות הללו יכולים להוביל לחיבור טוב יותר עם האינטואיציה והחוכמה הנשית, וליכולת ביטוי עצמי גבוהות יותר. נשים מניחות שלהעניק מין אוראלי לפרטנר שלהן זה עבורו כשלמעשה זה יכול להיות עבורן אפילו יותר.

7. אורגזמה אנאלית –

אצל נשים היא נוצרת בפי הטבעת, אצל גברים אפשר לשלב גם גירוי של בלוטת הערמונית כדי להגיע לריגוש גבוה יותר. מכיוון שפי הטבעת והרקטום כל כך קרובים לנרתיק ולדגדגן – ומחוברים על ידי מתיחה דקה של רקמה הנקראת פרינאום – הם חולקים רבים מאותם עצבים ושרירים, כולל שרירי רצפת האגן. בפי הטבעת יש 2 טבעות. אחת רצונית ואחת לא, ולכן לוקח זמן וסבלנות כדי להגיע לאורגזמה הזו. אצל אישה רצוי לייצר קודם כל גירוי ואגינלי וגירוי של הדגדגן כדי ששרירי פי הטבעת יתרככו ויהיה קל לאשה לחוות חדירה אנאלית. בכל מקרה מומלץ לייצר סיכוך מתאים לפני, לחדור מאד לאט ובהקשבה גדולה, ולהסכים להיכנע לפרטנר/ית. עבור האשה זו הזדמנות נדירה לרפא חסימות בצ׳אקרת הבסיס ולחקור חוויה של כניעה תוך כדי ביטחון גבוה.

Full Body Orgasm –

אורגזמת כל הגוף, יכולה להיגרם מכמה מהאורגזמות שתוארו כאן ולעיתים אף ללא עירום וללא מגע באיברי המין. זו פרקטיקה טנטרית מתקדמת שמאפשרת לאנרגיה מינית לזרום בגוף בעוצמה גבוהה אחרי שבנינו בגוף ריגוש מיני לאורך זמן. וכמובן ישנה אופציה של שילוב של מגוון אורגזמות.